klapa gasząca-jak sprawdzić

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • dariusz2210
    Classic
    • 2012
    • 3

    klapa gasząca-jak sprawdzić

    dzięki, do następnego

    Jak patrzyliście na ten uskok lampy-klapa bagażnika, to klapa była niedomknięta
  • bajda11
    Classic
    • 2010
    • 9

    #2
    klapa gasząca-jak sprawdzić

    Witam!Może ktoś się orientuje pod które piny dać prąd w silniczku klapy gaszącej żeby sprawdzić czy działa i na których pinach w kostce do tego silniczka powinien być prąd po przekręceniu stacyjki,dodam że wiatraki działają tzn. ze bezpiecznik ok.Z góry dziękuje. octavia II 105 km motor BKC

    Komentarz

    • kowal 2002
      RS
      S_OCP Member
      • 2006
      • 5161

      #3
      bajda11, zdejmij rurę dolotowa z EGR, wsadź kogoś do auta, żeby przekręcił kluczyk, a ty obserwuj czy się zamyka ( zresztą nawet bez ściągania rury słychać, czy klapka "klapie", czy nie ).
      Podłączać zasilania "na krótko" nie polecam, bo tam jest trochę elektroniki, którą można łatwo popsuć...
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz

      • bajda11
        Classic
        • 2010
        • 9

        #4
        To już sprawdzałem-nie chodzi,tylko czy wina instalacji czy silniczka?nie wiem jak to sprawdzić,teoretycznie silniczek na mierniku powinien pokazywać opór ,ale na których pinach?

        Komentarz

        • kowal 2002
          RS
          S_OCP Member
          • 2006
          • 5161

          #5
          bajda11, sam silniczek tak, ale tam jest też jakaś elektronika więc silnik nie będzie zapewne wyprowadzony "bezpośrednio" na piny.
          Ogólnie wtyczka na klapce:
          pin 1 - masa
          pin 2 - zasilanie ( bezpiecznik w komorze silnika )
          pin 3 - podłączony do pinu 60 sterownika silnika
          pin 4 - podłączony do pinu 25 sterownika silnika

          jakie sygnały idą z/do sterownika silnika ( pin 3 i 4 ) mogę się tylko domyślać.

          Podejrzewam, że 3 to sterowanie ( grubszy przewód ), a 4 to sygnał zwrotny informujący ECU o położeniu klapki. Oczywiście moje podejrzenia mogą być całkiem nietrafione...
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz

          • bajda11
            Classic
            • 2010
            • 9

            #6
            Rozebrałem dzisiaj klapę-czysta jak nowka,zero oleju,tryby OK.Po zdjęciu dekla cala elekronika razem z kostką zostaje w deklu,a do silniczka wchodzi niby 1 i 4 pin,ale nie jestem pewien czy można dać bezpośredno zasilanie na te piny,na pewno wtedy omijam calą elektronikę.Po za tym sprawdzalem na kostce zasilanie,1 to faktycznie masa,na 4 pokazuje w granicach 12 V(po przekręconej stacyjce),na 2i3 nic nie pokazuje,jak by się nie zgadza z tym co napisałeś.(zgłupiałem)

            Komentarz

            • kowal 2002
              RS
              S_OCP Member
              • 2006
              • 5161

              #7
              Wg schematu pin 2 to na 100% zasilanie i powinno być tam napięcie ( takie jak na aku ). Sprawdź czy bezpiecznik nr 24 w skrzynce, przy aku jest OK. Jak tak to wyjmij ten bezpiecznik i sprawdź omomierzem czy po przekręceniu kluczyka jest przejście pomiędzy wyjściem z bezpiecznika a pin 2 na tej kostce od przepustnicy.
              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

              Komentarz

              • piramida
                RS
                • 2009
                • 12222
                • Superb III (3V3)

                #8
                Re: klapa gasząca-jak sprawdzić

                Zamieszczone przez bajda11
                Witam!Może ktoś się orientuje pod które piny dać prąd w silniczku klapy gaszącej żeby sprawdzić czy działa i na których pinach w kostce do tego silniczka powinien być prąd po przekręceniu stacyjki,dodam że wiatraki działają tzn. ze bezpiecznik ok.Z góry dziękuje. octavia II 105 km motor BKC
                nie musisz podpinać jej by sprawdzić czy działa, jezli jest padnięta to przy gaszeniu auta bedzie ci trzepać budą, wystarczy wyjść z auta przekręcić kluczyk i bedzie słychać czy klapka pracuje :wink:
                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                Komentarz

                Pracuję...